Lajmet e fundit

  • 10.07.2010

    Hoxhaj: Toni Blair simbol i besimit, optimizmit dhe shpresës

    I nderuar kryeministër Tony Blair , i nderuar rektor Rugova, ambasador Andy Sparks, të nderuar të pranishëm. mė shumė

Agjenda

  • 30/nëntor/2010 Përmbyllja e projektit KAIP

    short description më shumë

newsletter / regjistrohu

Pėrmbyllja e projektit KAIP

Tė mėrkurėn, mė 1 dhjetor 2010, mbahet manifestimi pėrmbyllės i projektit ndėrkombėtar mė tė madh pėr arsimin e lartė nė Kosovė i quajtur KAIP. Ky projekt, tash e katėr vite ėshtė financuar nga Ministria e Shkencės sė Austrisė dhe ėshtė pėrkrahur nga MASHT-i.

Nė kėtė ngjarje do tė marrin pjesė ndėr tė tjerė edhe ministri i Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė, Enver Hoxhaj, pėrfaqėsuesi i Ministrisė pėr Kėrkime dhe Shkencės i Austrisė, Sigurd Hollinger, rektori i Universitetit tė Prishtinės, Mujė Rugova.

Manifestimi do tė mbahet nė Bibliotekėn Kombėtare tė Kosovės, me fillim nė orėn 11:00.